Laptop Battery
DD06 Laptop 6 Cell Battery for HP Compaq 550 511 610 6720S 6730S 6735S 6820S 6830S Series PN: HSTNN-IB62 451085-141 451086- 121451086-161 451568-001 GJ655AA
Availability:
100 in stock
- Battery Type: 6-Cell Li-ion
- VOLT: 10.8V Or 11.1V
- CAPACITY: 4400mAh
- No memory effect
- New Highest Quality
- Fully New OEM Battery
What’s in the box?
1 x Laptop Battery
₨ 3,990 ₨ 5,320
100 in stock
for HP 550
Compaq 550 511 610 6720S 6730S 6735S 6820S 6830S Series
| Weight | 0.50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Color | Black |
| Brand | HP |
| Model | Compaq 550 511 610 6720S 6730S 6735S 6820S 6830S Series |
| Battery Type | 6 Cell Li-ion |
| VOLT | 10.8V Or 11.1V |
| CAPACITY | 4400mAh |









There are no reviews yet.