Compatible Part Number:
40Y6799,
 42T4504,
 42T4513,
 42T4544,
 42T4560,
 42T4561,
 42T4566,
 42T4572,
 42T5233,
 42T5246,
 43R9252,
 92P1137,
 92P1137,
 92P1138,
 92P1139,
 92P1140,
 92P1141,
 92P1142,
Fits Following Models:
100 in stock
1 x Laptop Battery
₨ 3,990 ₨ 4,320
100 in stock
| Weight | 0.50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Color | Black |
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad R500 SL300 SL400 SL500 T60 T60P W500 |
| Battery Type | 6 Cell Li-ion |
| VOLT | 10.8V Or 11.1V |
| CAPACITY | 4400mAh |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.